Kaip pasiruošti iškylai?

Sakoma, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Visi lietuviai, kurie skundžiasi oru turėtų suvokti, kad klimatas nepasikeis ir reikia išmokti gyventi su vėju, lietumi ir sniegu. Kol vieni džiaugiasi šiltuoju metų laiku, kadangi gali keliauti į gamtą, tuo tarpu kiti laukinės gamtos malonumais džiaugiasi ištisus metus. Nesvarbu, koks oras už lango – iškyla gali būti surengiama. Ir tikrai kur kas paprasčiau negu kada nors galėjote pagalvoti.

Jeigu stovyklavimas yra Jūsų kraujyje – pateiksime kelis patarimus, kurie gali padėti šią pramogą įgyvendinti kur kas paprasčiau ir be jokių problemų.

  • Jeigu planuojate kurti laužą – tokiu atveju reikia nepamiršti, kad tai daryti galima tik tam tikrose vietose. Būtinai pasidomėkite, ar Jūsų pasirinktoje vietoje galima. Dažniausiai specialiose stovyklavietėse suteikiamos tokios galimybės, tačiau paprasčiausiai kūrenti laužą miške yra labai pavojinga.
  • Jeigu vykstate į gamtą šiltuoju metų laiku – reikia nepamiršti, kad įvairiausi vabalai noriai siurbs Jūsų kraują, tad įsigykite specialių purškiklių arba natūralių priemonių, kurios gali padėti susidoroti su kenkėjais.
  • Rekomenduojama sugalvoti, kokia veikla užsiimsite gamtoje. Dažniausiai norisi aktyvaus laisvalaikio. Tokiu atveju įsidėkite kamuolį arba bent jau kortas. Žinoma, ne visada galimybės leidžia kad ir žaisti su kamuoliu, taigi naudinga iškart susižinoti į kokią vietą keliausite ir kokios galimybės ten yra.
  • Taip pat iškylaujant norisi maisto ir daugelis sutinka, kad valgis yra bene pats svarbiausias dalykas einant į gamtą. Nepamirškite, kad pavalgius teks susitvarkyti aplinką, tad geriau neimkite tokių produktų, kurie įpakuoti į labai daug popieriukų. Juos teks susirinkti, tad geriausia dar kol būnate namuose susitvarkyti su atliekomis.
  • Oras gali būti permainingas, tad naudinga pasiimti ir pledą arba šiltą megztinį. Jis apsaugos ne tik nuo šalčio, tačiau taip pat ir vabalų.
  • Su savimi turėkite smulkmenas, kuris padės gamtoje jaustis kur kas drąsiau. Pavyzdžiui, žiebtuvėlis, maišiukas ir tualetinis popierius yra smulkmenos, kurios padės Jums nejusti jokio diskomforto.

Buvimas gamtoje kiekvienam lietuviui yra labai svarbus. Nepamirškite, kad po savęs reikia susitvarkyti, tad pasiimkite priemones su kuriomis susirinksite šiukšles.

Parašykite komentarą