Kam ir kodėl reikalinga drenažo sistema?

Jeigu turite nuosavus namus, tokiu atveju anksčiau arba vėliau iškils klausimai susiję su drenažo įsirengimo sistema. Retas iš bendro išsilavinimo žino kaip ją įsirengti, tad profesionalų konsultacija labai dažnai yra neįkainojama.

Drenažas yra būtinas norint apsaugoti pamatus, kadangi didelis kiekis drėgmė gali juos ardyti, tad tuo pačiu ir namo gyvavimo trukmė bus trumpesnė, teks papildomai investuoti į remontą. Juolab, pamatais į viršų kylanti drėgmė nuo pačiu skatina ir pelėsio atsiradimą namuose, o tai neatsiejama nuo įvairiausių ligų. Taigi, drenažo įsirengimas netiesiogiai naudingas dėl daugelio priežasčių.

Kaip įsirengti drenažą?

Kaip ir atliekant kitus sudėtingus darbus – visada galite rinktis tarp dviejų alternatyvų: darbus atlikti pačiam arba samdyti profesionalus, kurie viską padarys už Jus. Kadangi įsirengimas užima nemažai laiko, tuo pačiu tenka labai daug skaityti bei domėtis – rekomenduojame darbus palikti tiems, kurie kasdien dirbą šį darbą, taigi puikiai išmano visas grėsmes su kuriomis galima susidurti. Specialistų paslaugos nėra labai brangios, o nauda nesuskaičiuojama.

Pirmieji ir galutiniai darbai darbai

Pirmiausia reikia susipažinti su vietove, kurioje drenažas bus formuojamas: koks požeminis vanduo, koks gruntas, kiek kritulių įprastai iškrenta per metus ir panašiai. Šiai informacijai gauti reikalinga specialistų konsultacija, kurie turi įrangą galinčia įvertinti šiuos kriterijus.

Susiradus vietą vedami vamzdžiai, kuriais tekės vanduo. Vamzdžių klojimas gana atsakingas žingsnis, kadangi reikia labai detaliai išsimatuoti visus matmenis, kad pavyktų nepadaryti klaidų, kurios vėliau Jums gali kainuoti besikaupiantį vandenį.

Vamzdžių tiesimo darbus pradėkite nuo ten, kur vanduo ištekės (griovys, upė ir panašiai). Baigus kloti vamzdžius reikia pastatyti specialius išėjimus pro kuriuos vanduo ir pateks į telkinį, žiūrėkite, kad nuolydis nebūtų aukštas.

Sistemos pasirinkimas

Norint, kad drenažai vamzdžiai ir visa likusi sistema sėkmingai atliktų darbą – svarbu pasirinkti kokybiškus vamzdžius. Juos renkantis įvertinkite ilgį, plotį bei medžiagą iš kurios vamzdžiai yra pagaminti. Tinkama sistema užtikrina ir kokybišką drenažo funkcionalumą.

Parašykite komentarą